На що клеїти гіпсові панелі?

     Сьогодні купити гіпсові 3D панелі зовсім не складно – на ринку декоративних матеріалів представлений великий вибір елементів різного типу, оформлення. Монтаж гіпсових панелей також не викличе труднощів – з цією роботою зможе впоратися будь-який домашній майстер. Але, як і в будь-якій іншій відповідальній роботі, при встановленні панелей потрібно дотримуватися деяких правил, найважливіше з яких – це дотримання технології. Величезну роль при виконанні робіт з гіпсом відіграє клей, на який кріпляться панелі. Як вибрати відповідний клей, щоб був недорогим, але в той же час забезпечував надійну фіксацію елементів панно?

Вибір клею для гіпсових 3Д панелей

     Для того щоб 3Д гіпсові панелі для стін служили довгі роки, при їх монтажі потрібно використовувати спеціальний клей на гіпсовій основі. На форумах домашніх умільців можна зустріти безліч рекомендацій із монтажу гіпсових деталей інтер’єру, серед них є як дуже доступні за ціною варіанти, так і «кустарні» рецепти, автори яких гарантують відмінний результат. Можливо, деякі з цих порад дійсно корисні, але експериментувати з оздоблювальним матеріалом навряд чи варто. Завжди є ризик зіпсувати плитку або, як мінімум, отримати проблеми з нею через деякий час. Тим більше, що спеціальний клей, яким кріплять 3D гіпсові інтер’єрні панелі, не є дефіцитом, має цілком прийнятну ціну. 

     Категорично не рекомендується застосовувати клей на цементній основі. Гіпс дуже добре вбирає в себе вологу, без якої неможливо схоплення цементу, є велика ймовірність того, що панелі просто не будуть триматися.

     Лідерами на ринку клейких сумішей для гіпсу є Перлфлікс-Кнауф, Гіпсоліт. Для тих, хто не дуже любить замішувати розчини, підбирати консистенції, існують чудові готові комбінації, наприклад Monte alb. Єдиний вид клею, що не призначений безпосередньо для того, щоб закріпити на поверхні гіпсові 3D панелі, але який можна рекомендувати – це клей на основі акрилових полімерів. Але під час монтажу завжди потрібно пам’ятати, що використовуєте акрилові склади ви виключно на свій страх і ризик, а в тому випадку, якщо щось піде не так, продавець матеріалу за це не несе ніякої відповідальності.

Техніка наклеювання 3D панелей на стіни

     Клей, яким кріпиться 3D гіпсова панель, немає сенсу готувати заздалегідь, оскільки він виготовлений на основі гіпсу, що швидко схоплюється, а термін його «життя» зовсім недовгий. Перш ніж розвести водою суху суміш, потрібно ретельно підготувати поверхню, на яку потрібно закріпити гіпсові елементи. Стіна або стеля повинні бути очищені від забруднень, в тому числі від неміцних шарів штукатурки, старої фарби, шпалер, залишків проводки, дерев’яних пробок. Після того, як поверхня очищена, її варто знепилити за допомогою щітки, злегка вологої ганчірки або спеціального пилососа. Останнім етапом підготовки є нанесення шару спеціального глибокопроникаючого ґрунту, який забезпечить максимальну адгезію клею зі стіною.

     Після підготовчих робіт рекомендується розкласти плитку на підлозі, поєднавши візерунок так, як він буде розташований на стіні. Це значно спростить, а також прискорить роботу. Коли все готово, можна приступати до приготування клею. Кожен виробник друкую інструкцію до свого продукту на упаковці, тому потрібно тільки дотримуватися пропорцій сухої суміші й води, а також забезпечити однорідність розчину. Воду потрібно брати кімнатної температури, так як це дозволить краще розчинити компоненти суміші. Для замішування можна використовувати різні пристрої, починаючи від спеціального розчинозмішувача, який буде незамінним при великих обсягах роботи, закінчуючи звичайними насадками-міксерами, які встановлюються в патрон дриля або перфоратора.

     Перед тим, як приготувати клей, варто оцінити свої можливості, так як термін зберігання його невеликий. Якщо 3Д панель монтує фахівець, то можна замішувати великий об’єм клею. Проте якщо ви вирішили виконати роботу самостійно, не маєте вправності, досвіду, тоді краще готувати суміш невеликими порціями, в міру необхідності.

     Якщо клей підібраний, приготовлений правильно, а поверхня підготовлена відповідно до технології, тоді успіх гарантований!

Top