Як встановити гіпсові панелі?

      Відносно недавно на ринку оздоблювальних матеріалів з’явився новий перспективний продукт –  3D гіпсові панелі.

Не є проблемою виконання робіт з облицювання стін декоративним гіпсом – компанії та бригади пропонують свої послуги за цілком розумними цінами. Але кожен, хто коли-небудь робив ремонт своїми руками, може поставити собі цілком резонне запитання – варто платити гроші фахівцям чи можна провести монтаж самостійно?

-Підготовка до встановлення 3Д гіпсових панелей для стін-

      Звичайно, людині, яка ніколи не стикалася з оздоблювальними роботами, якісно встановити гіпсові 3Д панелі для стін буде складно. В цьому випадку набагато простіше та вигідніше звернутися до професіоналів. Але домашній майстер, що має навіть невеликий досвід шпаклювання або облицювання стін керамічною плиткою, цілком може обійтися своїми силами. Що для цього потрібно?

      В першу чергу, необхідний нескладний набір інструментів, більшість з яких у багатьох є в наявності:

  • Перфоратор;
  • Бур по бетону;
  • Рулетка;
  • Шпателі гладкий і зубчастий;
  • Валик малярний;
  • Кисті малярні;
  • Рівень;
  • Наждачний папір;
  • Олівець.

      З матеріалів знадобляться самі гіпсові 3D панелі, спеціальний клей, який поставляється в сухому вигляді, малярна стрічка, саморізи, дюбелі для бетону, грунтовка глибокого проникнення.

Особливості монтажу гіпсових панелей для внутрішньої обробки

      Перед початком роботи важливо зрозуміти, яким чином буде виглядати готове панно на стіні, тому їх необхідно розмістити на підлозі так, як вони будуть розташовані на стіні. Таким чином можна уникнути прикрих помилок при монтажі і, як наслідок, псування матеріалів. Поверхню стіни, на яку буде укладатися плитка, ретельно готують: вирівнюють, очищають від старої штукатурки та фарби. Деякі майстри не бачать необхідності у вирівнюванні поверхні, так як вважають, що її нівелювання можна здійснити за допомогою клею. Така думка має право на існування, але при цьому потрібно пам’ятати, що заповнюючи вибоїни та вирівнюючи горби клеєм, ми не тільки перевитрачаємо суміш, але й збільшуємо загальну товщину оздоблювального шару.

      На стіні, де будуть проводитися роботи, за допомогою рівня, рулетки та олівця проводять горизонтальні і вертикальні лінії, до яких буде виконуватися прив’язка при роботі. На підготовлену і погрунтовану стіну гладким шпателем наносять клей, потім зубчастим шпателем, розрівнюють його, прибирають надлишки. Плитка прикладається до стіни, притискається. У тому випадку, якщо 3d панель кріпиться до гіпсокартону, необхідно додатково зафіксувати кожен елемент в 4 точках до цегляної або бетонної стіни, акуратно просвердливши отвори і встановивши дюбелі. Саморізи закручувати потрібно дуже акуратно, щоб плитка не тріснула.

      У тих місцях, де цілий елемент не поміщається, використовують розпилену панель. Гіпс легко розпилюється звичайною ножівкою з дрібними зубцями. Після укладання стики між окремими деталями облицювання закладаються спеціальним шпаклювальним розчином для швів, який можна придбати разом з гіпсовим облицюванням. Якщо 3Д панель кріпилася саморізами, акуратно заробляють місця фіксації. Коли шпаклівка висохне, шви обробляють наждачним папером, а потім поверхню очищають від пилу та ґрунтують.

     Панелі з гіпсу можна не лише фарбувати латексними, акриловими фарбами, але і покривати лаком, а також наносити на них різні текстурні покриття. Гіпс у поєднанні з полімерними добавками є досить стійким до ударних навантажень, але при цьому відмінно свердлиться, тому установка додаткового декору або освітлювальних приладів поверх декоративних панелей не буде становити жодної складності. Поверхню стіни, покритої гіпсовим облицюванням, можна мити водою, а також чистити м’якими щітками. Важливою перевагою такої обробки є те, що в будь-який момент тривимірні панелі можна перефарбувати в інший колір, не піклуючись про зняття старої фарби.

Top